V jakém případě využívat konzolové regály oproti paletovým?

Když začínáte s projektem organizace skladu, musíte nejprve určit, který styl regálu nejlépe vyhovuje potřebám vašeho produktu a skladování. Většina podniků používá nějaký typ paletových regálů, ale paletové regály nejsou vždy tím správným řešením. Pokud skladujete potrubí, trubky, koberce, řezivo nebo podobné položky, které se obtížně přepravují a skladují na paletách, pak jsou konzolové regály tím nejlepším řešením pro organizaci vašeho skladu.

Jak vypadá konzolový regál oproti paletovému?

Pokud jste již kupovali např. koberec v kamenném obchodě, mohli jste si povšimnout jak jsou koberce skladovány. V drtivé většině jsou totiž skladovány právě pomocí konzoových regálů.

Konzolový regál umožňuje skladování a organizaci položek, které nelze snadno uložit na palety. Sklady používají konzolové stojany, které podporují konzolová ramena. To umožňuje, aby byly delší a těžší předměty uloženy vodorovně přes několik ramen. To je klíčový rozdíl mezi konzolovými regály a paletovými regály. Paletové regály mají vertikální stojky, které omezují délku skladovaných položek. To neznamená, že konzolové regály nemohou skladovat tradiční palety.

V závislosti na potřebách vašeho skladu můžete nakonfigurovat konzolový regálový systém pro skladování jak tradičních palet, tak i nadrozměrných položek. Palety však můžete skladovat pouze po jedné hloubce na řádek. Pokud váš sklad neskladuje nic jiného než tradiční palety, můžete stále používat konzolový regál, ale ten nebude využívat váš prostor tak efektivně.

Jsou konzolové regály vhodné pro můj sklad?

Hlavní výhody konzolových regálů závisí na vašich potřebách skladování. Pokud vaše firma skladuje pouze malé produkty, které se snadno stohují na palety, konzolové regály nemusí být pro vás. Paletové regály nabízejí více možností pro tento typ skladování a umožňují efektivnější využití dostupného prostoru.

Skladujete ve vašem skladu větší, objemnější položky nebo v současné době používáte nějaké podlahové stohování pro položky, které se nevejdou na palety? Konzolové regály vám mohou poskytnout flexibilitu, kterou potřebujete ke skladování veškerého zboží. Konzolové regály se snadno instalují, relativně snadno překonfigurují a snadno uspořádají tak, jak to paletové regály nemohou.

Více článků o logistice a skladování naleznete na dobralogistika.cz

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4