5 druhů vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky

Skladová a manipulační technika je nedílnou součástí vybavení většiny firem. Pomáhá jim s manipulací materiálu a výrobků nejen ve skladech, ale i na pracovištích jak uvnitř, tak i venku. Jaké druhy manipulační techniky a možnosti značení regálů ve skladech na trhu najdeme a k čemu slouží se dozvíte v následujícím článku.

Vysokozdvižné vozíky

Tyto vozíky slouží pro manipulaci do výšky až 6 metrů. Jejich nosnost se pohybuje od 1 do 8,5 tuny. Hodí se proto do skladových hal, kde je nutné přemísťovat těžší náklad do vyšších polic. Vysokozdvižné vozíky je možné pořídit s dieselovým motorem - tyto vozíky se hodí pro venkovní využití a to z důvodu vypouštění spalin. Pro vnitřní použití se vyrábějí vozíky s elektrickým motorem.

Nízkozdvižné vozíky

Pro využití ve skladech a prodejnách se hodí nízkozdvižné vozíky. Využívají se pro odklízení zboží na paletách nebo pro jeho transport. Tyto vozíky dokáží manipulovat se zbožím do hmotnosti 3,5 tuny.

Zakladače

Tyto stroje jsou vhodné pro horizontální přepravu palet nebo pro vychystávání a dvoupaletovou manipulaci. Je možné s nimi manipulovat až do výšky 14,5 metru a do hmotnosti 1 tuny. Jsou rozděleny na dva typy a to: man-up a man-down. V případě man-up se kabina řidiče zvedne spolu s vidlemi. U varianty man-down pak zůstává pracovník dole.

Paletové vozíky

Tyto vozíky jsou skvělými pomocníky při manipulaci se zbožím či materiálem ve skladech. Jejich nosnost může dosáhnout až 3 tuny. Výška zdvihu se pohybuje kolem 800 milimetrů.

Retraky

Retraky jsou manipulační a skladová technika, která je vhodná pro manipulaci ve skladech, budovách či mrazících boxech. Jejich největší předností je, že dokáží manipulovat se zbožím i v úzkých uličkách. Výška zdvihu může dosáhnout až 15 metrů. Nosnost se pohybuje okolo 3 tun.

Zajímá vás na co si dát pozor při výběru skladové a manipulační techniky? Klikněte sem!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4