Kolik stojí veganská zmrzlina. Je cena rozhodující?

Narazili jste někdy na veganskou zmrzlinu a lákalo vás ji ochutnat? Chuť zmrzliny vás možná překvapí, ale jak je to s cenou?

Co to je veganská zmrzlina

Nejprve si řekněme co je to veganská zmrzlina a čím se liší od té klasické. Klasické zmrzliny ať ty kopečkové či točené nám zpříjemňují letní horké dny nebo naše chuťové pohárky. V dnešní době se stále rozšiřuje skupina lidí, kteří upřednostňují veganskou stravu nad tou klasickou a to buď z osobního přesvědčení nebo ze zdravotních důvodů.

Veganská zmrzlina ve srovnání s tou klasickou neobsahuje ani mléko či smetanu, tyto ingredience jsou nahrazeny kokosovým mlékem či rostlinným mlékem. Cukr není překážkou veganské stravy, ale přesto může být nahrazen například agávovým sirupem. Samozřejmě nesmí chybět mražené ovoce či veganské čokolády.

Cena zmrzliny

Asi všichni víme, že ceny zmrzlin jsou extrémně rozdílné. Cenu ovlivňuje samozřejmě kvalita, ale také lokace, na které si chcete zmrzlinu vychutnat. Když vezmeme průměrnou cenu střední točené zmrzliny, což je cca 35 Kč a kopečkové zmrzliny, kdy kopeček stojí cca 25 Kč, můžeme počítat s navýšením ceny u veganské zmrzliny? Odpověď zní NE. Cena veganské zmrzliny by měla být stejná jako té klasické, ale samozřejmě se můžeme setkat s tím, že prodejci můžou ceny těchto druhů zmrzlin navýšit už jen z jejich marketingového přesvědčení. Nicméně pokud vezmeme samotné složení či druh zmrzlin jako je ovocný sorbet, tak ani nemusíte vědět, že si právě vychutnáváte veganskou zmrzlinu.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4