Efektivita protipožárních dveří

protipožární dveře

Protipožární dveře jsou typově rozděleny podle své schopnosti bránit průniku ohně a kouře mimo místo požáru. Jak ovšem tuto vlastnost získaly a jak můžeme podpořit jejich ochrannou funkci se dozvíte v tomto článku.

Jak kvalitní protipožární dveře fungují

Struktura těchto dveří se skládá z několika vrstev odolných materiálů, které mají za úkol po určitou dobu - od 15 minut do 120 minut udržet kouř, nebo požár, nebo obojí za dveřmi.
Ocelové pláště, pozinkované plechy a speciální protipožární izolační hmota zajistí míru odolnosti samotných dveří. Ovšem dveře musí být profesionálně vsazeny a ovládány s nejvyšší opatrností.
Pokud to ještě nevíte, požární dveře musí být vždy zavřené, pokud jimi nikdo v zrovna neprochází. Musejí se také zavírat pořádně, na kliku bez zabouchnutí, aby se neničil izolační systém. Ještě důležitější je u automatické varianty protipožárních dveří nevypínat schopnost rychlého automatického zavírání, protože tím také nejen ničíme systém, ale porušujeme pravidla požární bezpečnosti na pracovišti.

Co dělat, když objevíte otevřené požární dveře?

Zaprvé se naskytuje otázka, jak vůbec rozpoznat běžné dveře od těch požárních? Požární dveře musejí mít vždy označení své míry odolnosti na vnitřní hraně dveří u kliky, poblíž mechanismu otevírání. Doporučuje se informovat nejbližšího pracovníka budovy o skutečnosti, že jsou požární dveře otevřené dokořán. Stejně tomu je i v případě, že jsou požární dveře uzamčeny. Jedná se o narušování schopnosti hasičů dostat se na místo požárů rychle a efektivně.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.