Jak vybrat správný ozvučovací systém


Reproduktory a ozvučovací technika jsou v dnes nedílnou součástí větších všech akcí. Bez ohledu na to, zda se jedná o akce v tělocvičně, sálu, na fotbalovém hřišti nebo o ozvučení přednášky či hodiny aerobiku. Na co si tedy dát pozor při výběru toho správného ozvučovacího systému?

Pokud chcete dosáhnout dobré kvality zvuku, je přímo nutností pořídit si výkonné reprobedny. Je také důležité nezapomenout na zesilovač a případně také mikrofon či mixážní pult. Tyto komponenty si můžete koupit buď každý zvlášť nebo je také možné si pořídit kompletní sety. 

Pasivní nebo aktivní reporbedny

Při výběru je možné si vybrat mezi aktivními nebo pasivními reproboxy. Jejich rozdíl spočívá v tom, že aktivní reprobedny v sobě už mají zabudovaný zesilovač. Tudíž není třeba k nim přikupovat další, jako je tomu u pasivních reprobeden. Stačí je tedy jen zapojit do zásuvky.
Při výběru je také třeba dát pozor na to, kolik mají decibelů. Čím vyšší hodnotu v decibelech mají, tím větší prostor jsou schopny ozvučit. Pokud chcete do reprobeden zapojit mikrofon, měl by být vybaven tvz. XLR vstupem. Pokud do nich plánujete zapojit také hudební nástroje případně mixážní pult, dívejte se po 1/4 TRS jackových konektorech. Bez nich budete totiž nahraní.

Mobilní ozvučovací technika

Pokud potřebujete své ozvučovadcí zařízení často stěhovat, může být pro Vás vhodné pořídit si mobilní ozvučovací systémy. Tyto systémy jsou také často vybaveny mikrofonem a lze k nim také připojit třeba kytaru nebo mobilní telefon.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4