Rybářské broďáky, ty k muškaření patří. A co dalšího Vám nesmí chybět?

Klasické rybaření na břehu vody nebo z loďky či lodě Vám nenabídne úplně doslova ten pravý kontakt s rybou. Pokud chcete zažít kontaktní lov, musíte do vody. A tady se například neobejdete bez výbavy, která obsahuje rybářské broďáky nebo prsačky a vhodné holínky. A pro muškaření typickou muškařskou šňůru, prut, naviják a umělou nástrahu, tzv. umělou mušku.

Pohodlné a kvalitní rybářské broďáky

Co je muškaření? Proč potřebujete rybářské broďáky?

Muškaření je druh lovu ryb, kdy se jako nástraha používá již výše zmíněná umělá muška, která se do vody nahazuje pomocí udice. Takovou udici tvoří muškařský prut s muškařským naviják a dále muškařská šňůra, která je zakončena návazcem z rybářského vlasce. Na ten se následně navazují jednoháčky s nejméně jednou a nejvíce se třemi umělými nástrahami. Taková návnada volně imituje a vypadá jako hmyz nebo další živočichové, kteří dráždí ryby k záběru. Na šňůře ani na návazci nesmí být umístěny další předměty podporující plavání nebo případně klesání. Na mysli máme plovátko, splávek či určitou zátěž.

Tento způsob rybolovu si oblíbila velká spousta rybářů (teď už muškařů). Cílem je nahodit šňůru s nástrahou skoro rybě přímo do pusy. Muškaření je umění ovládat muškařskou šňůru, nabízet a pohybovat s ní přesně tak, aby se ryby chytily na háček. Fyzicky je ale třeba většinou jít do vody, ponořit se lehce nebo klidně až po pas. A přesně proto jsou důležitou součástí výbavy rybářské broďáky nebo prsačky. Brodící kalhoty (neboli rybářské broďáky) Vás udrží v suchu a Vy si budete moct v klidu užít muškaření po kolena ve vodě. Do hlubších vod se zase hodí prsačky, které končí až u prsou. U obou druhů kalhot nechybí kšandy, které zamezí padání kalhot. To znamená mnohem méně rušivých elementů a lepší zážitek z rybaření.

Podle čeho vybírat rybářské broďáky či prsačky?

Než se vrhnete do nákupu, položte si sami sobě následující otázky: Jak často budu kalhoty potřebovat? Pravidelně nebo jen občas? A v jaké sezóně je budu používat? Následně věnujte velkou pozornost materiálu. Výborným příkladem je neopren a tkanina s neoprenovou membránou. Díky takovému materiálu se budete cítit dobře a pohodlně. Pokud jste si na ale na první dvě otázky odpověděly tak, že kalhoty vlastně využijete opravdu je párkrát do roka, postačí i ty z PVC.

Teď už víte, co je muškaření a co k němu potřebujte. A kde vše potřebné nakoupíte? Například e-shop Pod hladinou žije rybařením. Najdete tam kvalitní rybářské broďáky, prsačky, šňůry, pruty a jednoduše všechno ostatní, co k rybaření potřebujte.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4