Jak probíhá kartáčování nerezu?

nerezový povrch; kartáčování nerezu

Lidé mají rádi lesklé věci. Jedná se o revoluční artefakt z doby, kdy záblesk vody byl majákem přežití. Ať už obnovujete krásné veteránské auto, děláte renovaci domů, nebo čistíte starožitnost, je třeba dodržovat několik základních pokynů, abyste pro svůj projekt dosáhly nejlepší výsledky. Přinášíme vám návod na leštění nerezu.

Kartáčování nerezu: základy

Nástroje a techniky, které používáte, budou záviset na velikosti vašeho projektu, počátečním stavu oceli a konečném výsledku, který hledáte. Pokud je ocel poškrábaná, musíte ji před leštěním připravit, abyste neskončili s lesklým povrchem, který krásně zvýrazní všechny nedokonalosti.
Nejdříve se ujistěte, že povrch byl důkladně očištěn. Stačí jednoduchý čistící prostředek. Pokud pracujete na automobilovém projektu a máte bitumenové skvrny na oceli, skvělou práci při rozpouštění dehtu s minimálním úsilím udělá petrolej. Pokud jsou na odstranění škrábance, můžete použít brusný papír, který postupně přechází z hrubého na jemnější štěrk, dokud nemáte hladký a rovnoměrný povrch.
Kartáčovaná nerez vytváří vzor lehkých rovnoběžných čar. Vytváří dekorativní přitažlivost bez odrazu. Toto řešení je skvělé pro povrchy, které budou vystaveny velkému množství slunečního svitu nebo jasným vnitřním světlům. Často se používá pro kuchyňské spotřebiče.

Co je potřeba?

Pro leštění nerezu nepotřebujete žádné speciální nástroje, stačí jen vhodné brusivo. Lesklé a zrcadlové povrchy jsou vysoce reflexní a vytvářejí se pokračováním progresi jemnějších brusných materiálů a přidáním leštící směsi. Tím se vytváří lesklý vzhled, který nás velmi přitahuje, zároveň usnadňuje čištění. Je také skvělý pro maskování následků svařování.

Na rozdíl od broušeného nerezu, lesklá povrchová úprava ve skutečnosti zlepšuje odolnost nerezové oceli vůči korozi. Leštění vyhlazuje štěrbiny, kde se částice rzi shromažďují a zachycují. Díky trpělivosti a pozornosti k detailům můžete vytvořit lesk podobný chromu, díky čemuž je tento proces ideální pro úpravu automobilů.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.